Temel Petek (Yapay) Nedir?

Temel Petek (Yapay) Nedir?
satılık arı

petek1     

Bir gömeç parçasını elimize alıp, bunun iki yüzünde bulunan gözleri, bir çakı ile kazıyacak olursak, ince bir levha elde edilir. İşte bu petek gözlerinin temeli olan bu plakaya benzer şekilde, insanlarının balmumumndan yapmış oldukları şeye yapay petek denir.

  Yapay Peteğin (Temel) Arıcılıkta Faydası Nedir?

1-      Bir kilo balmum yapmak için arılar 6-9 kilo bal yer, biz bu petekleri hazırca verirsek arı muma değil bala çalışır çok bal almış oluruz.

2-      Suni gömeç levhalarının üzerinde  işçi arı gözü temeli olduğundan bu levhalar üzerinde arılar erkek arı özleri yapmazlar. Dolayısıyla kovanda erkek arı çoğalmaz.

3-      Bu gömeçler çerçevelere düzgün olarak takıldığından kovandan çerçeveleri kolaylıkla çıkarıp koymak mümükündür.

4-      Bu levhalar çerçevelere telle ve sıkıca tutturulduğunda süzme bal almak için santirifuj makinesinden kırılmadan ve kolaylıkla geçirilir.

5-      Keza kovanların naklinde peteklerin düşüte arıların ölmesi ihtimali yoktur. Çünkü peteler çerçevelere sıkıca tutturulmuştur. 

  petek3petek2petek4

Etiketler: , , , , , , ,

Karniyol Ana Arı Arıcılık Forumu

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. mehmet dedi ki:

    merhabalar arıcı kardeşler bende size dahil olmak istedim arıcılık merakım var nasıl yapmalıyım baştan

  2. EM1 ENERJİ dedi ki:

    FİRMAMIZ EM1 ENERJİ OLARAK GÜNEŞ PANELLERİ KURULUM MONTAJ VE TEKNİK DESTEK HİZMETİ VERMEKTEYİZ.ÜRÜNLERİMİZ CE & TSE BELGELİ OLUP 2 YIL RESMİ GARANTİ VE 25 YIL ÖMÜRLÜDÜR.TARIMSAL SULAMA ALANINDA (DAMLAMA FISKİYE VB.) SANAYİ,EV,BESİCİLİK,SOĞUK HAVA DEPOLARINIZDA VE İŞYERLERİNDE SOLAR SİSTEM UYGULAMALARI YAPMAKTAYIZ. TEKLİFİMİZ 160 WAAT VE 4000 WATA KADAR OLAN HAZIR SOLAR PAKETLERİMİZİ SİZİN FİRMANIZINDA MÜŞTERİLERİNİZE SATABİLECEĞİNİZİ DÜŞÜNEREK BAYİLİK FİYATI OLARAK SİZE SUNMAK VE SİZİNDE BU ÇERÇEVEDE KAZANCINIZIN OLMASINI TEMENNİ ETMEKTEYİZ. EKTE EM1 ENERJİ TANITIM VE SOLAR PAKETLERİMİZİN RESİMLERİ BULUNMAKTADIR. İLGİNİZ DAHİLİNDE İSE DAHA DETAYLI GÖRÜŞMEK İÇİN BİZİMLE İRTİBATA GEÇMENİZİ RİCA EDERİM.

Yorum Yaz