Sahte Bal ve Siteler

Sahte Bal ve Siteler
satılık arı

Sahte Bal ve Siteler 

Bu yazıyı okuyorsanız bu siteye, ya bal almaya geldiniz yada arıcılık konusunda fikir edinmek için ziyaret ettiniz. Doğru bir sitedesiniz demektir. Bu siteyi ilk başlarda kurar iken amacımız arıcılık faaliyetlerimizi internet ortamında paylaşmak ve duyurmaktı. Zamanla ürünlerimizide satmak gibi bir fikir sahibi olduk. Genel itibari ile özel olarak ve internet ortamında almış olduğumuz bir kısım siparişleri haftalık olarak göndermekteyiz. Durumumuz ve yapmış olduğumuz iş icabı öyle günlük olarak siparişleri kargoya çıkartmak zor oluyor. Çok zor ve zahmetli şartlarda üretmiş olduğumuz ürünleri sizlere ulaştırarak belli bir masrafımızı karşılıyoruz ve sizleri gerçek ürünler ile tanıştımış oluyoruz.

Bilindiği üzere son zamanlarda bal reklamları ve özellikler bal siteleri bir hayli arttığını görüyoruz. Bal adına reklam olması güzel bir gelişme ama yapılan reklam doğru bir şekilde olursa daha güzel olur. Bir çok kişi aldığı ballardan mağdur olduğunu internet ortamına taşımaya çalışmışlar. Balın özellikleri ve çeşidi yöreden yöreye değişme durumu olması doğaldır. Daha hep aynı yerden bal yiyen bir kişiyi farklı bir bal yediği zaman bu bal güzel değil de diyebilir yada çok da beğenebilir. O kişinin daha önce damağında oluşan o bal tatıdını tutturmanız gerekiyor. Bunlardan ziyade balın gerçek olduğuna emin olmalısınız ne kadar damağınıza uygun olsada birazda dimağınıza uygun olmalıdır.

Özellikle karakovan balı 4 kg şu kadar diye bir fiyat söylemek çok yanlıştır. Çünkü karakovan balı petekli olduğunu daha önceki yıllarda ve her seferinde bunu dile getirmekteyiz. Petekli olduğu için şu kadar gramaş diye balı ayarlayamazsınız. O kasnakli petekde ne kadar bal var ise o kadar kiloya gelir. Yaklaşık olarak bir kasnak petek 1 kg ile 1 kg 600 gr arasında değişebilir hatta daha fazla da gelen olmaktadır. Şimdi gördüğünüz gibi şu kadar kg bal demek çok zordur. Görmüş olduğumuz ve duyduğumuz şikayetlerden de anlaşılacağı üzere tüketicilerin geneline karakovan balı diye süzme bal gönderiliyor. Tüketiciye bakın buda KARAKOVAN BALININ SÜZMESİ deniliyor. Kesinlikle hiç bir şekilde KARAKOVAN BALININ SÜZMESİNİ yamak hiçbir şekilde mantıklı değildir ve arıcılık böyle bir işle uğraşmaz. Karakovan balını özelliği peteği ile birlikte yenmesidir. Çünkü karakovan balında bal mumu takılmaz arı kendi salgılamış olduğu bal mumu ile yapmaktadır. O yüzden ince ve yenmesi kolay olur.

Sahte bal ile birlikte sahte siteler her gün hatta saatler geçtikçe bilen artmaktadır. Böyle bir ortamda uzun süre bu işi yapan sitelerin emeklerini çalmak bir durum çıkıyor ortaya. Asyabal.com sitesi olarak 2006 yılında başladık internet ile tanışmaya o gündür bu gündür çektiğimiz resimleri ve tecrübelerimizi paylaştık. Şimdi Tv lerde ve bir çok yerde reklam yapan bal markaları bizim çekmiş olduğumuz hazır resimleri alarak müşterilerine ürünlerini daha iyi tanıtıyor. Bal ve karakovan balını ne olduğunu bilmiyor Google karakovan balı yazıldığında hangi resimler çıkıyor ise onları alıp sitesine koyuyor. Bilmiyor o resim sahibi arılığında, dağlarda ve taşlarda o resimleri çekmek için ne kadar uğraştığını. Bilgi yayıldıkça çoğalır muhakkak ama bu şekilde olmayan bir şeyler için para kazanıldığı zaman insanın zoruna gidiyor.

Bir tüketicinin dikkat etmesi gereken en önemli noktalar; Site tasarım olarak çok iyi olabilir iyi bir web master çok iyi bir site yapar ama o sitenin çok iyi özellikler olması veya görsellik olarak çok iyi yapması ürünlerinde iyi olacağı anlamına gelmez. Veya müşteri hizmetlerinde çok iyi diksiyona sahip olan birisinin ürününün ezberlemiş belli bir kurallara göre konuşması sizi aldatmasın. Bal alacaksanız önce bal konusunda bilgi sahibi olun bilmiyorsanız ardından SİPARİŞ vermeye karar verin.

İnternette bu şekilde mağdur olan kişiler Şikayet sitelerine durumları anlatmaya çalışmışlar: Aşağıda bulunan sitelerin bizim ile ve bizler ile herhangi bir ilgisi yoktur.

ŞİKAYETVAR.COM SİTESİNDE YORUMLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN….

SAHTEBAL.COM SİTESİNDEKİ YORUMLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN….

Şimdi sizlerde sitemizden resim ve kaynakları alarak öyle ürün sattıkları söyleyen siteler buyurun:

Etiketler: , , , , , ,

Karniyol Ana Arı Arıcılık Forumu

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. metin dedi ki:

    yukardaki yorumunuza aynen katılıyorum tv de süzme karakovan balı diye reklam yapılıyor karakovanın süzmesi olmazki insanları gözüne bakarak yanıltıyorlar

  2. ismailhakkı dedi ki:

    televizyonlarda bal satıyorlar kilosu 10 tl bu millet uçuzdiye alıyor balsatmaya gitdinmi arkadaş balın fiyatı 10 tl diyorlar bu ballar çokmu güzel.

Yorum Yaz