Polenin Faydası Nedir?

Polenin Faydası Nedir?
satılık arı

   polenPolen, süt ve yumurta gibi harika besinlerin en üstünüdür. Bütün vitaminler, yağ, proteni, şeker, madensel made, doğal horman.. gibi maddeler bulunur. 27 çeşit madensel tuz, 22 çeşit amimoasit yanında başta tüm B kompleks vidamileri doğal ve yoğun olarak bulunduğu gibi A-C-E-K-P vitaminleri de vardır. Lord Hauserin Özel baslenme adlı eserinde, polenin bira mayasından 38 misli daha fazla B vitaminleri taşıdığına belirtmektedir.

 

   Polen bilhassa zihni ve bedeni yorgunlukluk hallerinde, çocuklarda zeka ve bedeni gelişme noksanlıkları, başta kanser olmak üzere, kalp, damar karaciğer, göz, astım, bronşit, ülser, basur, felç, kansızlık, beyin, ruh ve sinir ve cilt hastalıklarında, prostat tedavisinden, kabızlık, ishal, zayıflık, şişmanlık, gibi birbirine zıt olan rahatsızlıklarda, iltihap ve romatizmada kullanılmakta, kandaki alyuvarlar saysının %25 ve hemoglebini %15 oranında artırdığı belirtilmekte ve çocuklar için ana sütü ne ise, yaşlılar içinde polen odur. Polenin tüm ve kample bir besin olup, başka hiçbir besin almadan sadece polenle yaşamanın mümkün olacağı ilave edilmektedir.

 

   Son yıllarda balıkların, cicivlerin en iyi ötmeyen kafes kuşlarının beslenmesinde ve saç dökülmesinin önlemesinden kullanıldığında gözlemler arasındadır.

  Sağlıklı ve uzun yaşam için günde bir çay kaşığı, bazı rahatsızlıklarda ise günde bir tatlı ve hatta çorba kmaşığı, süt, çay, kahve, meyve suyu ile doğrudan doğruya ve en iyisi çiğneyerek, alınabilir. Gündüz almayı unutanlar için, gece yoğurda karıştırılarak ada alınması önerilmektedir. Gençkal, uzunyaşa adlı yapıtta bu şekilde bahsetmektedi.

Etiketler: , , , , , , ,

Karniyol Ana Arı Arıcılık Forumu

Yorum Yaz