Karniyol Irkı F1 Ana Arı

Karniyol Irkı F1 Ana Arı
satılık arı

Karniyol Irkı F1 Ana Arı

Karniyol ana arı ile ilgili daha önce yazımızı yazmıştık. Burada yazacağımız yazı yine aşağı yukarı aynı olacaktır tek farkı ise f1 ana arı nedir onu açıklamış olacağız. F1 ana arının açıklarken f1 karniyol ana arı nasıl oluyor onu görmüş olacağız. Sitemizde yazmış olduğumuz bütün yazılar tarafımızdan özenle yazılmaktadır.

Bir ana arı koruma bölgesinde üretimi yapılıyorsa o ana arı damızlık ana arı olmaktadır. Eğer üretim yeri devlet ve özel şahıslar tarafından koruma altında değilse orada üretilen ana arı ise f1(melez) ana arı olmaktadır.  Ülkemizde damızlık karniyol ana arı üretimi alanı yok en azından şimdiye kadar devlet tarafından bu bölgede karniyol ana arı üretimi sahasıdır diye hiç kimseye yer gösterilmedi. Peki karniyol ana arı üretimi nasıl yapılıyor? Yurt dışından getirilen damızlık karniyol ana arılar ile üretim yapılmaktadır. Yurt dışı olarak getirilen ülke genel olarak Almanya olmaktadır. Bu ülkede karniyol ana arının bölge bölge üretim yerleri bulunmaktadır. Ülkemizdeki ana arıcılar da buradan getirilen karniyol ana arılar ile üretim yapmaktadır.

AnaAri.Gen.TR olarak f1 karniyol ana arı üretimi yapmaktayız. Üretimi yapılan ana arının ana arısı belli olup, çiftleşme bölgesinden karniyol arıdan başka erkek arılar olduğu için farklı bir ırk ile çiftleştiği için ana arı melez olmuş oluyor. Sipariş verecek olan müşterilerimiz bu ayrıntıyı bilmeleri gerekmektedir.

Son olarak, size damızlık karniyol ana arı olarak satışını yaptığını söyleyen olursa ana arıya ait kimlik kartını lütfen isteyin. Çünkü damızlık ana arıların hepsine ait kimlik kartı bulunmaktadır yurt dışından geldiği için. Ülkemizde de sadece damızlık kafkas ana arı üretimi sahası bulunmaktadır.

Etiketler: ,

Karniyol Ana Arı Arıcılık Forumu

Yorum Yaz