Karniyol Ana Arı Satışı

Karniyol Ana Arı Satışı
satılık arı

Karniyol Ana Arı Satışı

Ana arı arıcılıkta en önemli konulardan bir tanesidir. Çünkü arı kovanının geleceği ana arının verimi ve kalitesi ile belli olur. Bulunduğunu yöre itibari ile nasıl bir yörede olursanız oraya göre ana arı ile çalışmanız gerekmektedir. İşte bu şekilde önemli olan ana arılardan bir tanesi olan karniyol ana arı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

İnternett ortamından güvenilir bir site olan AnaAri.Gen.TR sitesi üzerinden yapılmakta olan karniyol ana arı satışı Türkiye’nin her yerine şube adresli olarak gönderilmektedir. İnternet sitelerini incelediğiniz de göreceksiniz ki gerçekten bu işi hakkı ile yaptıkları aşikar. Çünkü, müşteri ile haşir neşi olan firma bu konuda sektörde güvenirliğini sağlamış bulunuyor.

Karniyol ana arı hakkında genel olarak şu şekilde bilgi verebiliriz. Daha önce sitemizde karniyol arısı ile ilgili yazımızı yazmıştır. Yine konu hakkıda bilgi vermek gerekirse; ana yurdu olarak, Avusturya Alpler’inin güney kısmı ile Kuzey balkanlar ve Yugoslavya’dır. Geniş anlamda Makedonya ile Macaristan, Romanya ve Bulgaristan’dır. Güney Rusya step arısı (apis mellifera acervorum alp. ) Karnika arısına benzer, fakat siyah renkli ve aşamalı bir geçiş formu özelliği taşımaktadır.

Halen carinthia ve solvenia’ada bulunan eski karniyol arısı çok oğul verdikleri için kötü bir şöhretleri vardır. Fakat 1930 yılından bu yana Avusturya’da çok iyi planlanmış bir yetiştiricilik programı sayesinde, belli hatlar verimlilik performansı ve oğul verme eğilim özellikleri göz önüne alınarak seleksiyona tabi tutulmuşlar ve bal verimi yüksek, oğul verme eğilimi az olan hatlar elde edilmiştir. Bu hatlar bugün Karnika olarak bilinen hatlardır.

Karniyol ana arı hakkında başlangıç olarak sizlere bu şekilde bilgiler vermiş bulunuyoruz. Bir sonraki yazılarımızda dışı görünüşü gibi koloni davranışları hakkıda bilgiler vereceğiz.

Etiketler: , ,

Karniyol Ana Arı Arıcılık Forumu

Yorum Yaz