Arıcılık Malzemeleri

Arıcılık Malzemeleri
satılık arı

Arıcılık yapabilmek için bu işte kullanılan temel arıcılık aletlerini bir araya toplamak istiyorum. Yaptığınız arıcılığın kapasitesine göre ister 100 arınız olsun, ister 5 arınız olsun aşağıya resimlerini koyduğumuz arıcılık malzemlerinin hepsi olmak zorundadır. Benim az arım var deyip bu aletleri almamazlık edemeyiz. Arılarımızdan güzel bir verim ve hasat alabilmek için arıcılık malzemlerimiz tam ve eksiksiz olmalıdır. Bu arıcılık aletlerinin ne işe yaradığını açıklamalı olarak yazmak istemiyoruz çünkü daha önceki arıcılık malzemeleri kategorisi altında bu konuyu ayrıntılı bir şekilde yazdık. Buraya şöyle görsel olarak olmazsa olmaz olan arıcılık aletlerini bir araya topladık. Bu arıcılık aletlerinin ne işe yaradığını öğrenmek istiyorsanız ARICILIK MALZEMELERİ konusuna bakabilirsiniz.

Temel Arıcılık Malzemelerimiz Şunlardır:

arı kovanıarıcı maskesiarı körüğü

Arı Kovanı                                 Arı Maskesi                                         Arı Körüğü

arı şurupluğuarı mahmuzuarıcı el demiri

Arı Şurupluğu                                  Arı Mahmuzu                                Arıcı El Demiri

arıcı fırçasıarıcı eldiveniarıcı teli

Arıcı Fırçası                                Arıcı Eldiveni                              Çerçeve Teli

bizdelme aletiSır tarağı

Arıcı Bizi                               Çerçeve Delme Aleti                                Bal Sır Tarağı

Yapmış olduğumuz arıcılığa göre bunların dışında bulunması gereken arıcılık aletlerimiz şunlarıda ilave edebiliriz. Eğer büyük çapta bir arıcılık yapıyor istek çercevelerden almış olduğumuz balı, bal süzme makinesinden süzme bal elde etmek zorundayız. Bunların yanında, polen kurutma makineleri, balmumu eritme makineleri, ana arı ızgarası, sır bıcağı, polen tuzağı ve bal süzgeci gibi aletlerimizde olabilir.

Etiketler: , , , , , , ,

Karniyol Ana Arı Arıcılık Forumu

Bu yazı için 7 yorum yapıldı:

 1. bayram dedi ki:

  datçada yaşıyorum ve bilindiği gibi buranın balı ve bademi ünlü kekik çiçek çam hepsini denedim ama hiçbiri asya balın yerini tutamaz bundan eminim balı sağlıklı yerden almak gerekli

 2. admin dedi ki:

  Değerli yorumlarınızdan dolayı teşekkur ederim.

 3. kiyas dedi ki:

  ben fransadan kiyas gectimiz yil aricila basladim suan da iki kovan arim var coaltmak istiyiorum bunun icin de mazeme ye ihtiyacim var yardim ci olur saniz seviniri .aricilik cok hosuma gidiyor. ilginize tesekur ederim.

 4. admin dedi ki:

  hocam, bu sayfamızda bulunan bütün arıcılık malzemelerini sizin yapmanız gereken temel işler için olmazsa olmazlarındandır.

 5. ihsan taş dedi ki:

  arıcılıl yapmak istiyorum. anamur ve akdeniz kıyısı ve toroslarda bu yöreye ait arı ırkı varmıdır.

 6. kazim kaya dedi ki:

  aricilik yapmak istiyorum arilari cook seviyorum ama bir tur cesaret edemiyorum bana yardimci olurmusunuz bos kovan satin almak lstiyorum nereden temin edebilirim simdiden ilginiz icin tesekur ederim kazim kaya ben cift vatandasim yaz aylarinda tr deoturuyorum ve kis aylarinda bg de tesekurler

 7. admin dedi ki:

  Kazim bey, şu site sizin işinizi görecektir iyi günler… http://www.aricilikmalzemeleri.gen.tr/

Yorum Yaz