Arıcılık Kredisi

Arıcılık Kredisi
satılık arı

arıcılık kredisiDevletin arıcılık için kanun ve yönetmeliğine göre çok güzel destekleme kredileri vardır. Ama aldığınız krediyi yerinde kullanmak ve bu işi yapmak uygun yeri ve zamanı ayarlayarak bu işe atılmak lazım. Eğer çevrenizde arıcılıkla ilgili güzel bir arıcılık fizibilitesi yapmazsanız orda kaç tana arını konulacağını kestiremezsiniz.

O bölgenin mevsim şartlarına göre krediyi alarak en iyi şekilde değerlendirmeliyiz.

Günümüzde bir çok arıcılık için bu işe soyunan arkadaşlarımız oluyor. Ne yazık ki sonu hazin bitiyor. Arıcılık yapacam diye bir dünya krediyi çekiyor ve işi tam anlamıyla öğrenmediği için ve gerekli araştırmaları yapmadığı için batmaya mahkum oluyor. Arıcılık öyle basit bir iş değildir. İşi iyi bilirseniz ve inceliklerini kapmışsanız bir de bu işe aşıksanız çok kolay bir iştir.

Krediyi aldığımız zaman iyi bir şekilde değerlendirerek hem kendimizi ekonomik olarak kalkındırırız hem de ülke ekonomisine büyük bir katkı sağlamış oluruz. Yerli yerinde krediyi kullanabilirsek bunun bize geri dönüşü çok büyük olacaktır. Günümüzde bu işi bir çok banka yapmakta aynı zamanda normal arıcılık kredisi yanında diğer kredi veren bankalarla karşılaştırma yaparak ona göre almamız daha doğru olur. Bu şekilde kredi alıp doğru bir şekilde planlamasını yaparsa o yılda elde etmiş olduğu bal ile kredi borcunu çıkartabiliri. Bol bereketli günler…

TARIMSAL ÜRETİME YÖNELİK DÜŞÜK FAİZLİ YATIRIM VE İŞLETME KREDİSİ KULLANDIRILMASINA İLİŞKİN UYGULAMA ESASLARI TEBLİĞİ

MADDE 1 – (1) Tarımsal üreticilerin finansman ihtiyaçlarının uygun koşullarda karşılanması, tarımsal üretimin geliştirilmesi, verimliliğin ve kalitenin artırılması amacıyla, 1/12/2006 tarihli ve 26363 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 2006/11201 sayılı Kararname gereği gerçek ve tüzel kişilere T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Tarım Kredi Kooperatiflerince düşük faizli kredi kullandırılması ile ilgili usul ve esasları kapsar.

Dayanak
MADDE 2
– (1) Bu Tebliğ 20/11/2006 tarihli ve 2006/11201 sayılı Kararnamenin 1 inci maddesine dayanılarak hazırlanmıştır.

MADDE 15 – (1) Arı Yetiştiricileri Birliği veya ürün bazında kurulmuş bulunan Bal Üreticileri Birliği asil veya yedek/aday üye konumunda bulunan arıcılardan, asgari 50 ve üzeri koloniyle üretim yapacak  olan arıcılar ile mevcut koloni sayısını 50 ve üzerine çıkarmak isteyen arıcılara işletme kredisi kullandırılır.

(2) Arıcılık kapsamında kullandırılacak krediler, arılı kovan, yeni kovan, arıcılıkta kullanılan maske, körük, el demiri, bal süzme makinesi, polen kurutma makinesi, ana arı işletmesi oluşturmak için çiftleştirme kutusu, ana arı kafesi, ana arı ızgarası, vb. malzeme ve ekipmanların alımı, ilkbahar beslenmesi için koloni başına 10 kg. şeker, her kovan için yılda 1 kg temel petek alımı, gezginci arıcılık yapanlar için arı nakliye gideri ve işçilik dahil benzeri işletme giderlerini kapsar.
(3) Bu kapsamda, kredi talebinde bulunan arıcılar Birliğe üye olduklarını gösterir belge ile Banka ve/veya Tarım Kredi Kooperatifine başvurur.

Arıcılık Kredisi Alabilmek İçin:
ARI YETİŞTİRİCİLİĞİ BİRLİĞİ veya ürün bazında kurulmuş bulunan Bal Üreticileri Birliği asil veya yedek/aday üye konumunda bulunan arıcılardan, asgari 50 ve üzeri koloniyle üretim yapacak olan arıcılar ile mevcut koloni sayısını 50 ve üzerine çıkarmak isteyen arıcılara;
* Arılı kovan,
* Yeni kovan,
* Arıcılıkta kullanılan maske,
* Körük,
* El demiri,
* Bal süzme makinesi,
* Polen kurutma makinesi,
* Ana arı oluşturmak için çiftleştirme kutusu,
* Ana arı kafesi,
* Ana arı ızgarası vb.malzeme ve ekipmanların alımı,
* İlkbahar beslenmesi için koloni başına 10 kg.şeker,
* Her kovan için yılda 1 kg temel petek alımı,

Gezginci arıcılık yapanlar için arı nakliye gideri ve işçilik dahil benzeri giderlerin finansmanı amacıyla işletme kredisi kullandırılmaktadır. Arıcılık Kredisi başvurularında; arıcılarımızın Arı Yetiştiricileri Birliği veya ürün bazında kurulmuş bulunan Bal Üreticileri Birliği’ne üye olduklarını gösterir belgeyi Bankaya ibraz etmeleri gerekmektedir.

Cari Tarımsal Kredi Faiz Oranı (%)17,5
Uygulanacak İndirim Oranı (%)40
İndirimli Faiz Oranı (%) 10.5

HANGİ BANKALARIN ARICILIK KREDİSİ VERDİĞİNİZ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN…

Etiketler: , , , , , , , ,

Karniyol Ana Arı Arıcılık Forumu

Bu yazı için 20 yorum yapıldı:

 1. memet hafit karagöz dedi ki:

  bence arıcılara verılecekkredı kadar ve daha fazlas ıonemlı seyler vardır.arıcıların en buyuksıkıntısıteknıkbılgıden yoksunluguve enonemlısı urunlerının pazarlamasıdır arıclıgın cokzor bır iş oldugu cok emek gerektigi ortada bu emege zor işe ragmen arıcılar urunlerını pazarlaması buyuk sorun olmustur arıcı emegını karsılıgını almamaktadır balbu gun cok ucuz fıyatlarla pazarlamaktadır tarımbakanlıgın arıcılara en buyukdestegı pazar bulmaktır urunlerını gercek degerınde satılmasıdır.bu ucuz pazara ragmen tarımbakanlıgınca verılen kovan başi desteklemede cok az dır arıcılarının her konuda desteklenmesi kovan başı vereılen 6tl.desteklemenın makul bır mıktara cıkarılması balın pazarlamasına destek verılmelı kredı verılmesıne daha kolaylık saglanması gerekmektedır bunu ılgılılere arzederım.

 2. zeki gök dedi ki:

  ben şırnak beytüşşebap akçayol köyünde arıcılık yapan biriyim 10 yıla yakın arıcılık yapıyorum kato dağı kara kovan, fenni kovan ,çiçek balı bulunur bizden bi kere bal sipariş eden yine sipariş ediyo taa ankaradan sipariş alıyoruz kara kovanın 1kg 50 fenni kovan 1kg 40 teleden başlayan fiyatlardan satıyoruz.

 3. tayyar dedi ki:

  Sık sık Sitenize Bakıyorum . daha güncel konular olursa memnun olurum. arkadaşlarıma tavsiye ediyorum Sitenizi

 4. ozkan dedi ki:

  slm şimdiden üç dört kişi yazmış bazışeyleri kredi konus bence biraz sıkıntılyanı neden mı şu yönden birsi kefil olması gerekmek tedi benim baba arıc kredi alım dedi kefilistedi bende şöle söledim kefil varsa o iş yaştır yanı sen hem o kurumdan maşın almaktadır ama ginede kefil istedileri ne sacma bir uygulama yanı bende şölededim gel bizim şirket al paray hem fayız ödemsin hemde bir derdin olmaz bal fiyatları yerlede sürünyoru büyük firmaları uçuza balı alıyoru 1 kg fiyatı 3-5 tl dir bunu yapanda birlik tir birlik nedir 1000 kişi tek bir ses olmasıdır bu dur yanı tab da aynısı balcıları birligide aynısı bence oturup bir çözüm üretmeleri gerekmektedir bunların örn olarak ayda bir üyeden 15 tl alsa 12 ayda 180 tl ederi bunu 1000 kişiyle hesaplayın ne kadarı mevla ortaya çıkıyoru yanı diycem şu birlikleri bu paraları toparlı yorları nerey harcı yorları hesab bile vermıyorları

 5. mehmet uçar dedi ki:

  sevgili arıcılıga gönül vermiş, bu işle ugraşarak kendine ve devlete kazanc saglamaya çalışan gönül dostları.her işin başı sevgiye dayanıyor.önce sevmek gerekli.ben acizane 15 yıllık arıcıyım.bu işe ormanda ogul bularak başladım.şu anda elimde 137 kovan arım var.tek başına ugraş veriyorum.kısaca şunu söylemek isterim. harika bir ugraş. çok güzel paralar kazandım. ürettigim ürünlerim tamamen dogal. kendi ürünümü kendim pazarlarım.ürün güzel oldugu zaman, biraz bütceye agır geliyor gibi ama insanların saglıgına katkıda bulundugunuzda bunun önemi kalmıyor, mamül kendisini sattırıyor.yeterki siz elinizde böyle kaliteli ürün oldugunu devamlı dile getirin.siz arıcının arıcıya bal sattıgını düşünebilirmisiniz.belki güleceksiniz ama ben bunu yapıyorum.bence arıcıların önlerindeki en büyük proplem katkılı balların iç piyasada yogun şekilde satılıyor olması.devlet şu anda bunu teşvik eder durumda. bunun önüne geçilmedigi sürece bütün konuşmalar havada asılı kalır.ülkemizdeki bir kaç dogal üretim yapan kardeşlerimizin dışında kaç kişi ürettigi ürünü dış piyasaya pazarlaya biliyor.bence bu sorunun üzerinde durulması gerekiyor.ülkemizde 1 kg baklavanın degeri kadar balın degeri olmaz ise üreticiye ne diyebilirsin.yetkililerin mutlaka buna yani gılikoz ve şeker şuruplarından yapılan üretimlere dur demesi gerekmekte.bütün arıcı kardeşlerime bol kazanclı bir yıl dilerim.az olsun 24 ayar olsun anlayışıyla bol kazançlar

 6. ahmet dedi ki:

  tamamda kardeşim bu kredinin nasıl alınacağını kaç lira alınacağı ne zaman ödeneceği ne kadar ödeneceğini kimse bahsetmemiş ancak şöyle yapmamız lazım böyle yapmamız lazım nasihatları veriyorlar.

 7. enis dedi ki:

  sevgili kardeslerim
  allah hepinize yaptıgınız ıste kolaylık versın .ben arıcılıgı yapmak ıstıyorum fakat nasıl ve nereden baslayacagımı bılmıyorum umarım bana yardımcı olursunuz

 8. akın dedi ki:

  merhaba arkadaşlar bende 10 yıllk arıcıyım yanlız bu teşfik kredileri hakkında bilgi verirseniz sevinirim ne kadar kredi belgeler kredi hakkında bilgi verin arıcılık hakkında herkezin bilgisi yeterlidir.

 9. ahmet dedi ki:

  merhaba arıcılık yatırım kredisinde mevcutta arınızın olması şartı yok fakat arıcılar birliğine üye olabilmemiz için 30 ve üzeri kovan arıya sahip olmamız gerekiyor burada da şu sıkıntı ortaya çıkıyor arıcılık yapmak isteyen fakat maddi durumu elvermeyen insanlar bu işi yapamıyor yapsa belki ekonomik sıkıntılarından kurtulacak ama 30 kovan şartı yüzünden yapamıyor.insanlara bu konuda yardımcı olmak gerekir.

 10. tuncer turan dedi ki:

  slm ben 2012 yılında alaşehirde arıcılık kursuna gitim birhafta sonra kurs biti dediler sınav gününü öğrenmek için gitiğimde kursun iptal olduğunu söylediler 15kişiyi nerden belge alcam ben arıcılığı kurstaki hocadan daha iyi biliyorum ben neden direk sınava girip belge alamıyorumbenim 1 haftalık emeğim ne olacak 50 kovan arım olsaydı onların vereceği kırediye ihtiyacı olmazdı zaten ilce tarıma 1 haftalık hakımı helal etmiyorum gerekirse bakalığa mektup yazacağım mağduriyetimin giderilmesini istiyorum arkadaşım besicilik belgesini 1günde aldı ben neden 40 gün gideyim anlamış değilim hayırlı günler not arıcılık kitaplarını onyıdır okuyorum.

 11. etto dedi ki:

  mehmet uçar bey yazınızı beğeniyle okudum geleceğin arcısı olarak…bir iki yıllık bi stajdan sonra 20 30 kovanla başlamayı düşünüyorum fakat siz gibi deneyimli kişilerinde bilgilerinden yararlanmak isterim

 12. Jim Bridger dedi ki:

  JB Finansal Kredi Şirketi
  Yer: Belçika

  Işiniz için bir acil kredi ihtiyacınız var mı ya da borcunu ödemek için? ilgili başvuru daha inromation için org.stvs@outlook.com şimdi bize başvurun

 13. Mark dedi ki:

  Eğer bankalardan kredi ve ipotek arayan yorgun musunuz? Eğer kötü kredi nedeniyle bankalar ve diğer finans kurumları tarafından sürekli geri çevirdi mı? Eğer nedeniyle mali kısıtlamaları için ev kaybetme hakkında mı? Finansal Kredi Yatırım borç ücretsiz ayarlamak için burada. Daha fazla bilgi için geri e-posta gönderin ya da bugün bizi arayın: (goldloaninvestment@yahoo.com.sg)

 14. Hadi kılavuz dedi ki:

  bu ne ya kredi hakkında adam akıllı bir bilgi verilmemiş. tamam arıcılığa yeni başlayacak yahut yeni başlamış ve eski arıcıları bilgilendirmek güzel ama biz kredi hakkinda bilgi sahibi olmak istiyoruz. kaç kovan arısı olan kaç bin tl kredi alabiliyor? kaç taksit yapılır? faizi varmı varsa ne kadardır? vesaire vesaire???

 15. http://stuttgarttaaricilik.blogspot.de dedi ki:

  Aricilik cok guzel bir alan ve bal da cok tatli..
  Sizlerede basarilar dilerim..
  Hayirli isler..
  Dogal balin tadi damaginizdan hic eksik olmasin..

 16. A.muttalip Beşiroğlu dedi ki:

  Merhaba, Efendim .
  Bende bir şeyler yapmak istedim fakat, İnternetten ne kadar araştırma yapmak istedim se, Maalesef hep hüsran hep hüsran- sayın yetkililer lütfen aranan bilgiyi Bizim Halk dili seviyesinde (Lakin ve lütfen Alay edercesine pasifize ederek değil) Teknik yüklü Öz bilgi veriniz bizlere.
  lütfen Kaynak metinlere bakınız ve dönüp birde yorumlara bakınız da lütfen bize Üretim yapmak isteyen insanlara Uzman ağızlardan sırası ile sonuna kadar dizeleyiniz ki bizde anlayıp karar verebilelim, nereden başlayıp nereden borcumuzu bitireceğiz- Tekat yolunu çiziniz bize lütfen.
  burada yanlış bir ifade kullandım ise özür dilerim, Bir iş yapmayı planlıyoruz ve bir araştırma yollarından biri olan internete başvurduğumuzda labirent bulmaca gibi karışık geliyor bizlere Çünkü Halk kanun ları ne kadar doğru yorumlar ki? ha bilir kişiye gitmeye kalksak orada da beli bazı sıkıntılar, kişiye göre var.
  Paramız yok ki direk yapalım, sıhhatli ve güvenli ve tatlı detaylı cevap da bulmak da zorlanıyoruz, bu defa yorumlar başlıyor buyurun okuyun, siz beğeniyorsanız biz hoşlanmıyoruz. Bize Çözüm sunusu lazım ki bu da Hiç ama hiç zor değil. Sadece konuya hakim ziraat çilerimiz Makamda oturmaktansa- bir slayt verisi kısa video gibi ve Kanuni kural kaide ve bilgileri ile donanıp da Köy bir köy dolaşıp Bizlere canlı bilgi sunsalar, Lakin mahalle gelmeden en az 3 üç gün önceden haber vermeleri kaydı ile ki bizde kendimizi o bilgi iletişim zamanına doğru hazırlayalım ki, bu hal devem etsin- aksi halde bir iki gelirler ve İlgi görmedi istenmedik raporu ile geri dönerler. Daha önceleri büyüklerimiz davet etiği halde bu tur ve çok kuralcı haller nedeni ile sonlandı. Hayırlı yorumlar hayırlı çalışmalar Dileğiyle, Saygı ve sevgilerimizle.

 17. merit hope dedi ki:

  Merhaba,
  Bu Bayan liyakat umut, özel bir kredi borç veren herhangi bir mali yardıma ihtiyacı herkes için bir mali fırsat açmak olan genel kamuoyunu bilgilendirmektir. Biz açık ve anlaşılır şartlar ve koşullar altında bireylerin, firmaların ve şirketlerin% 2 faiz oranı kredi vermek. e-posta ile bugün bize: (merithope6@gmail.com)

 18. mr kennethsmith dedi ki:

  Eğer bir kredi ihtiyacınız var mı? Evet ise, sizin detayları ile hemen başvur
  1. Tam Adı: 2.Sex: 3.Age: 4.Phone: 5.Fax: 6.Country: 7.Amount gerekli:
  8.Duration Dönem:

  uygulama ile (kennethsmithloancompany05@gmail.co) bize ulaşabilirsiniz.
  Biz istemine yanıt bekliyoruz.

 19. Emin Iskander dedi ki:

  Iyi günler !!!

  Eğer mali yardıma ihtiyacınız mı? Kredilerin her türlü için hemen başvurun ve acilen para almak!

  $ 5,000.00 dolar $ 5,000,000.00 değişen * Randevular kredi miktarı
  * Faiz oranı 3% olan
  * Geri ödeme 1 ile 20 yıl arasında seçim.
  * Aylık ve yıllık ödeme planı arasında seçim yapın.
  * Şartlar ve kredi esneklik şartları. Tüm bu planlar ve daha e-posta yoluyla şimdi lütfen bize ulaşın:
  içtenlikle
  yönetim

 20. Susan james dedi ki:

  Eğer herhangi bir finansal yardıma ihtiyacınız var mı? Bireysel Krediler? İşletme Kredileri? Mortgage kredileri? Tarım ve proje finansmanı? Biz 3% faiz oranı kredi vermek! temas

Yorum Yaz