Arıcılığın Aile ve Milli Ekonomimizdeki Yeri

Arıcılığın Aile ve Milli Ekonomimizdeki Yeri
satılık arı

    

           Güzel yurdumuzun her köşesi arıcılığa elverişlidir. Memleketimizin bağrından fışkıran çiceklernde her sene tonlar ve tonlarca bal heder olup gitmektedir. Arıcılığı yaymak, geliştirmek suretiyle bu çiçeklerdeki bal özünü, arı ürünlerine dönüştürdüğümüzde hem memleketimiz döviz kazanacak, hem de dengeli ve daha iyibeslenme sonucu halk sağlığı ve iş gücünün artmasına olanak hazırlanacaktır.

  

           Arıcılık, dar ve mahdut gelirli vatandaşların geçimini kolaylaştıracak, memur, emekli, çiftçi, esnaf ve bilhassa öğretmen ve imamların hoş vakitlerini kıymetlendirecek, tatillerini hoş geçirecek, faydalı, zevkli iş koludur.

 

 

  Günümüzde hükümetlerinin en büyük sorunlarından biri olan işsizlikle mücadele programlarında uygulamaya konulacak, beceri kazandırma projeleri ile işsizlere iş sağlama ataklarında da çok önemli bir yeri vardır arıcılığın.

 

   Arıcılık az masraf ister. Ziraatin türlü şubeleri içinde; yatırılan sermaye ve verilen emeğe karşılık, en kısa zamanda en çok kar getiren bir meslektir.

 

 

  Arıcılık az yer ister. bhaçenizin yarım metrekarelik bir köşesi, kesinizin üzeri, balkon, pencere önü, çat üzeri birkaç arı kovanı yerleştirmeye yeterlidir.

Etiketler: , , , , , ,

Karniyol Ana Arı Arıcılık Forumu

Yorum Yaz