810 Ton Bal Üretildi

810 Ton Bal Üretildi
satılık arı

Karaman Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Gürsel YASAN ve Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri Tarım İl Müdürlüğünü ziyaret ettiler.

Arı yetiştiricileri Birliği Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerini makamında kabul eden İl Tarım Müdürü Hikmet DOĞRU; ilimizin arıcılık açısından son derece uygun doğa şartlarına sahip olduğunu ifade etti.

bal üretimiDOĞRU Karaman bölge olarak bir geçiş bölgesi olması nedeniyle kısa mesafelerde değişen muhtelif iklim ve topografik şartlara sahip olmasının bir şans olduğunu ve bunu en iyi arıcıların değerlendirebileceğini söyledi. Ayrıca 39 bin arı kolonisi ve 810 ton bal üretimi ile Karaman’ın Ülke arıcılığında önemli bir yere sahip olduğunu sözlerine ekleyen İl Müdürü DOĞRU Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Karaman Arı Yetiştiricileri Birliğince İl Müdürlüğümüze sunulan “Bal Paketleme Tesisi Projesi” nin incelenerek uygun görüşle Bakanlığa gönderildiğini söyledi.

Karaman Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Gürsel YASAN ise; Karaman Arıcılar Birliğinin kuruluşundan bu yana çok uzun bir zaman geçmemesine rağmen hızla yapılanmasını tamamladığını ve üye sayılarının 430 ulaştığını, Karaman Arı Yetiştiricileri Birliği olarak üyelerine her türlü teknik bilgi ve yardımı verdiklerini ifade eden Birlik Başkanı YASAN tarım İl Müdürlüğümüz ile de son derece uyumlu bir çalışma içersindeyiz, ben buradan Sayın İl Müdürümün şahsında göstermiş oldukları yakın ilgi ve işbirliği için teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca Birliğimiz için son derece önemli olan Bal Paketleme Tesisinin Bakanlığın onayına sunulmuştur. Ben bu tesisin gerçekleşmesi halinde Karaman Arıcılığı çok önemli görevler yerine getireceğine inanıyorum” dedi

Etiketler: , , , ,

Karniyol Ana Arı Arıcılık Forumu

Yorum Yaz