2013 Bal Fiyatları

2013 bal fiyatlarıDeğerli ziyaretçilerimiz, her yıl düzenli olarak açıklamış olduğumuz bal fiyatları listesini yine 2013 bal fiyatlarını da aşağıda bulunan fiyatlar üzerinden açıklamak istiyoruz. Bal fiyatlarını açıklarken de aynı zamanda bal konusunda bazı bilgiler vereceğiz.

Karakovan balı
KARAKOVAN BALI : 1 KG Petekli Olarak 70 TL ( Bir petek 1 kg ila 1.5 kg arasındadır.)
Karakovan balı almak için karakovan balının ne olduğu konusunda fikir sahibi olun. İki çeşit üretim tekniği ile karakovan balı üretimi yapılmaktadır. Birincisi, tamamen kütük kovan dediğimiz aşağıda ki resimlerde gördüğünüz teknikle üretilir ve arı her şeyiyle beraber kendisi yapar. İkincisi olarak üretilen karakovan balı da aşağıda görmüş olduğunuz kasnak kovan usulü olarak yapılan üretimdir. Kasnak üretiminde üstten bir iki santim suni petek konulur arı kendisi asar balını. Her ikisi de doğaldır ve ağız tadı ile yiyebilirsiniz. Önemli olan dışarıdan şeker verilmesin yeter. Size göndereceğiz bal bazen 1 kg üzerinde olabilmektedir o zaman durumu size telefon ile bildirip ücret ona göre olmaktadır.


Süzme balSÜZME BAL : 1 KG 45 TL (1 kg olarak kutulara konulmaktadır.)
Aslında bal, süzme ve petek bal olarak ikiye ayrılır ama zamanla insanların istekleri doğrultusunda farklı üretim teknikleri gelişmiştir. Petek bal olarak üretilen ballar bal süzme makinesi aracılığı ile süzülerek süzme bal elde edilmektedir. Sahte bal üretiminde süzme bala gilikoz karışım yapılabilmektedir. Tanımadığınız ve güvenmediğiniz insanlardan bal almamayı öneririz. 1 kglık bal kutularına koyarak adresinize göndermekteyiz.

Petek balPETEK BAL : 1 KG 45 TL (Bölerek 1 kg olarak ayarlanmaktadır)
Teknik arıcılık olarak yapılan üretimde genel manada petek bal üretimi yapılmaktadır. Bildiğimiz arı kovanlarında dörtken çerçeve olarak üretilen petekler istemiş olduğunuz kilo ağırlığında kesilerek özel kutularımıza koyarak adresinize göndermekteyiz. Bazen tam olarak kg tutturmak zor oluyor eğer kg müşterimiz için fark etmiyorsa durumu bildirip olduğu şekilde gönderim yapabilmekteyiz. Petek balın için suni petek vardır yerken biraz ağızda mumu kalma yapar ama doğal olduğu müddetçe hiçbir şey olmaz.

PolenARI POLENİ : 100 GR 20 TL (Daha fazla almak istiyorsanız gramı belirtiniz)
Arı poleni üretimi son yıllarda yapmaktayız. Son yıllarda müşterilerimizden istek olduğu görünce bizlerde polen üretimi yılda 8-10 kg aralığında yapmaktayız. Toplam olarak bu kadar polen 200-250 kovan arıda çıkmaktadır. O yüzden tvlerde duymuş olduğunuz bedava polenlerden sipariş verirken iki kere düşünmenizi tavsiye ediyoruz. 100 gr gibi kavanozlarımıza koymuş olduğumuzu polenimizi adresinize göndermekteyiz.

Kestane balıKESTANE BALI : 1 KG Süzme Olarak 80 TL
Kestane balı genellikle sahil şeridinde ve kestane ağaçlarını bol olduğu yerlerde olmaktadır. Sinop yöresi olarak yüksek kesimlerde olmayıp genel olarak Erfelek ilçesinde ağırlık olarak üretilmededir. Birebir kestane balını biz üretmiyoruz ama tanıdığımız ve güvendiğimiz arıcılarımızdan kestane balı tedarik etmekteyiz. Yine 1 kg kutulara koyduğumuz kestane balını adresinize gönderebilmekteyiz.


ÜRÜNLERİMİZ TAMAMEN DOĞAL OLUP AİLEMİZ TARAFINDAN ÜRETİLMEKTEDİR. SİTEMİZDE GEZİNEREK DAHA FAZLA BAL VE BİZLER KONUSUNDA BİLGİ SAHİBİ OLARAK ALMIŞ OLDUĞUNUZ ÜRÜN KONUSUNDA RAHAT OLABİLİRSİNİZ. SİPARİŞLERE HER ZAMAN CEVAP VEREMEMEKTEYİZ, ÇÜNKÜ ÜRÜNLERİMİZ 200-250 KOVANDAN ÜRETİM YAPILDIĞINDAN SINIRLI OLARAK SİPARİŞLERE CEVAP VEREBİLMETEYİZ. ANLAYIŞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER VE İYİ GÜNLER DİLERİZ…Satın Al

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Karniyol Ana Arı Arıcılık Forumu

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. admin dedi ki:

    Ürünlerimiz 2013 yılı üretimidir ve gönderimler ağustos ayı itibari ile başlayacaktır.

Yorum Yaz