2012 Bal Fiyatları

2012 Bal Fiyatları

Sayın Ziyaretçilerimiz, 2012 Bal Fiyatları aşağıda açıklandığı şekilde olup, ürünlerimizi sizlere göndermeye çalışacağız. Ürünler hakkında ufak açıklamalar yapmaya çalıştık daha ayrıntılı bilgiler için sitemizi incelemenizi tavsiye ederiz. 
KARAKOVAN BALI : 1 KG Petekli Olarak 60 TL ( Bir petek 1 kg ila 1.5 kg arasındadır.)
Karakovan balı hakkında bir kaç noktayı bilmenizde fayda var. Karakovan balı adını daha önce bal üretimi yapılan ağaç kovuklarından yapıldığı için adını oradan alıyor. Balın kara veya siyah olması ile herhangi bir alakası yoktur. Bu şekilde ağaç kovuğunda alınan ballar tamamen doğal olmak beraber arıya müdahale edilemediği için tutulan bir baldır. Bunu günümüzde teknik yöntemler yerini alarak yine üretilen bala herhangi bir müdahale yapılmadan ve yapılacak olan bal daha sonradan arının bal yapması için takılan bal mumu buna takılmayarak doğal bir bal alınmaya çalışılmaktadır. Bizim de satmış olduğumuz bu bal arasına bal mumu takmadığımız ve tamamen doğal yöntemler ile ürettiğimiz bir baldır.


SÜZME BAL : 1 KG 45 TL (1 kg olarak kutulara konulmaktadır.)
Bilindiği üzere süzme bal, normal petek olarak üretilen balların süzme bal makineleri aracılığı ile peteklerden balların alınmasıdır. Bal süzme makinesi ile süzdüğümüz balları dinlenme tanklarından bekletildikten sonra kavanozlara koyarak paketleniyor.

PETEK BAL : 1 KG 40 TL (Bölerek 1 kg olarak ayarlanmaktadır)
Bildiğimiz normal fenni kovanlardan derlemiş olduğumuz çerçeveler ile yapmaktayız. Yaklaşık olarak bir çerçeve 3 kg ile 5 kg arasında değişmektedir. Müşterilerimizin isteğine göre çerçeve bölünerek yollanmaktadır. Petek olarak sipariş veren müşterilerimiz yakın yerlerde ise birebir adresine biz giderek teslim etmekteyiz. Ama uzak yerden sipariş veriyorlar peteği iki parçaya bölerek kargoya vermeteyiz.

ARI POLENİ : 100 GR 15 TL
Son iki yıldır polen toplama işlemleri yapmaktayız. Bu şekilde almış olduğumuz polenleri bal isteyen müşterilerimize polen de tavsiye etmekteyiz.  Piyasadaki polenlere göre polenlerimiz çok  pahalı gelebilir. Bilirki arıcılarımız 100 Gr bir poleni toplamak kaç tane arıya mal olmaktadır. Bu yüzden fiyatlarımız gerçek polen üretici fiyatlarıdır. Ürünlerimizden en ufak bir kuşku duymayınız. Polen nasıl yenmesi konusunda sitemizde bu konuda bilgiler mevcuttur. Araştırarak öğrenebilirsiniz.

KESTANE BALI : 1 KG Süzme Olarak 70  TL
Kestane balı da diğer ballar gibi değeri ve kalitesi çok yüksektir. Kestane balının bağışıklık sisteminde ayrı bir yeri olup, diğer ballara göre tadı ve kokusu ayrıdır. Ve her yörede toplamak çok zordur. Ülkemizde kestane ağaçının yoğun olduğu, Artvin, Zonguldak gibi bazı yörelerde ancak üretimi yapılmaktadır. Bizim de Sinop’un sahil kesimlerinde özellikle Erfelek yöresinde kestane balı üretimi yapılabilmektedir. Kestane balımız diğer ballara göre elimizde daha azdır.

Ürünlerimiz konusunda hiçbir şüpheniz olmasın kendi ürünlerimiz olup, hakkımızda kısmında bizleri daha iyi tanıyarak sipariş konusunda tereddütünüz olmasın. Almış olduğunuz ürünlerden memnun olmadığınız takdirde geri iade etme garantisi vardır. Ürünlerimiz belli bir siparişi karşılayabilmekteyiz. Eğer siparişlerinize cevap veremediğimiz takdirde lütfen bizi anlayışla karşılayınız.  İyi Günler Dileriz…

ÜRÜNLERİMİZDEN SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYIN….

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Karniyol Ana Arı Arıcılık Forumu

Bu yazı için 12 yorum yapıldı:

 1. Bulent dedi ki:

  Elımde kendı uretımım olan 13 ton sıvas yıldızelı yoresıne aıt petek bal vardır ılgılenen arkadaslar mail Ata bılır

 2. sergen dedi ki:

  ELİMİZDE PETEK ,SÜZME VE KARAKOVAN BALLARI BULUNMAKTADIR .EN UYGUN FİYATLARLA SATMAKTAYIZ. BALLARIMIZ OVACIK BALIDIR.TAMAMEN KATKISIZDIR.

  FİYATLARIMIZ: 1KG PETEK 20 TL
  1KG KARAKOVAN 50 TL
  1KG SÜZME:20 TL
  SATIN ALMAYI DÜŞÜNEN VEYA TOPTAN ALIMLA İLGİLENEN BENİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİR.

Yorum Yaz