2010 Bal Fiyatları

2010 Bal Fiyatları
satılık arı

Sevgili ziyaretçilerimiz,

2010 bal hasadını yavaş yavaş yapmaya başladık. Bu haftadan itibaren kovanlardaki balları sağmaya başlıyoruz. Geçen yıla göre verim biraz daha iyi sayılır. İnşallah Ağustos ayı ortasına kadar yine arılarımız bal yapmaya devam ederler. Ballarımızı genelde petekli olarak satmaktayız çünkü üretimimiz az olduğu için ancak petekli bal ihtiyacını karşılayabilmekteyiz. Hem çevre halkımızın talebi ve bal siparişi veren müşterilerimizin çoğunluğu petek balı tercih ettiği için bizde işi petekli bal ile devam ediyoruz. Daha önceden bize bal siparişi veren müşterilerimizin Ağustos ayı itibari ile ballarını yollayamaya başlayacağız ve kendileri ile tekrardan iletişime geçilecektir. Daha önceden bal siparişi veren müşterilerimize geçen yıl ki yani 2009 bal fiyatları üzerinden ballarını yollamaya çalışacağız.  Yeni 2010 bal fiyatlarımız aşağıdaki gibi olacaktır.

Karakovan Balı: Petekli olarak 1 kg 50 TL
Karakovan balını iki şekilde üretmekteyiz. Birincisi normal ağaç kütükleri içinde arının her şeyi tamamen doğal yapmasıyla üretilmektedir. Bu balı alırken baya bir zahmetli olmaktadır. Çünkü arı kütüğün şekil ve yönüne göre peteğini asıyor ve balı almamız bir hayli zor oluyor. Petekleri koparpak için ağaçdan veya bir el demiri ile petekleri kütüğün yapıştığı yerden ayırmak suretiyle bal sağımı yapmaktayız. İkinci olarak, normal fenni kovan içine koyduğumuz kasnak çerçeve ile karakovan balının aynısını derlemekteyiz. Bu kasnak çerçeveye arıların düzenli bir şekilde balı asması için kasnağın az uçuna yaklaşık olarak bir santimlik petek bal mumu takıyoruz arı oradan sonrası kendi halinde yapmaktadır.

Süzme Bal: 1 kg 35 TL
Bu balımızı normal kovanlardan almış olduğumuz çerçeveleri makine vasıtası ile süzerek ve dinlenme tanklarında bekleterek elde etmiş olduğumuz bir üründür.

Petek Bal: 1 kg 30 TL
Normal fenni kovanlardan derlemiş olduğumuz çerçeveler ile yapmaktayız. Yaklaşık olarak bir çerçeve 3 kg ile 5 kg arasında değişmektedir. Müşterilerimizin isteğine göre çerçeve bölünerek yollanmaktadır.

Ürünlerimiz konusundan en ufak bir şüpheniz olmasın, ürünümüzden bir şüpheniz olması halinde 1 hafta içinde paranız geri iade edilmektedir. İnternetten 2006 yılandan beri bal satmaktayız bu konuda hiçbir şikayet gelmemiştir.

Üç çeşit ürünümüz vardır. Karakovan balı, Süzme bal, Petek bal. Karakovan balını herkese veremiyoruz çok özel müşterimize ve hastalığı olan kişilere verebiliyoruz. Ballarımızda kesinlikle şeker yoktur. Tamamen tahlile açık ürünlerdir. Türkiye’nin heryerine kargo bedeli bizden olmak üzere, ödemeyi balı teslim aldığınızda yapıyorsunuz. Her türlü sorularınızı iletişim bölümünden sorabilirsiniz.
asya-bal-karakovan-bali asya-bal-suzme-bali asya-bal-petek-bali
Karakovan Balın Fiyatı: 50 TL | Süzme Balın Fiyatı : 35 TL | Petek Balın Fiyatı : 30 TL


bal

Gezginci arıcılıktan çok sabit arıcılık yapılması sebebiyle çiçek yapısına bağlı olarak üretilen balların kendine has bir tadı ve kokusu vardır. Balın rengi beyaz ile amber rengi arasında değişen açık renktedir. Tadı çok lezizdir ve boğazı yakmaz. Ayrıca bu değerli ürün, üretim tekniğinde, paketlemesinde ve pazarlama organizasyonunda yapılacak iyileştirmeler sonucu organik bal olarak değerlendirilebilir. Dili en uzun (7,2 mm) ve çalışkan bir arı ırkı olan Kafkas arıları sayesinde derin tüplü çiçeklerin de nektarlarından yararlanabilmektedir. İyi balı tanıyanlar ve balın değerini bilenler tarafından aranan bir özelliktir. Bu özellik onun yaptığı balı diğer ballardan üstün kılmaktadır.

Özellikle iyileştirici ve antiseptik(mikroplara karşı koruması) olmasıyla bilinmektedir. Ayrıca yanık tedavisinde, ülser, boğaz ve göz enfeksiyonlarında çok etkili olduğu klinik denemelerle kanıtlanmıştır.   Asya Bal olarak sofralarınıza sunmaktayız.
Sipariş için Tıklayınız…
bal

Etiketler: , , , , , , , ,

Karniyol Ana Arı Arıcılık Forumu

Bu yazı için 44 yorum yapıldı:

 1. Ersen dedi ki:

  Sizin fiatlarınızın üçte bir fiatına süzme bal satan ve piyasada isim yapmış firmalar bizi kandırıyorlarmı?

 2. admin dedi ki:

  Kesin bir şey söylemek istemeyiz. Ama kafamızı iki elin arasına alıp düşünmek yeterli sanırım. Sizin farzedelim ki, 20 kovanınız var ve bunlardan ihtiyaç fazlasını satmak istiyorsunuz kaça verirdiniz?

 3. ramazan cevik dedi ki:

  benım babamda arıcılık yapıyo ve bu sene kılosunu 15 tl verıyo size idda ediyorum her yere tahlıle gonderebılırsınız admın sana dıyorum kesın bır sey soyleyemem dıyosun ama sonunda kafamızı ıkı elın arasına koymak gerekır dıyosun

 4. ibrahim saltık dedi ki:

  merhaba ben ardahandan arıcı tekniker olarak okulu bitirdim
  ve şimdi arıcılık yapıyorum ve balımız %100çiek balıdır ama malesef piyasada düşük kalite ballar bizim ürünümüzüde etkiliyor binlerce ton balın ithalden döndüğü günleride biliyoruz ama hale bal alırken insanlar kaliteye değil fiyata bakıyor

 5. cac can dedi ki:

  trakyadaki bal üreticilerini balparmak firması köşeye sıkıştırmış 30 kg lık bal tenekesinin fiyatı kaç paraya alıyor biliyormusunuz? sıkı durun söylüyorum….15o tl vatana millete hayırlı olsun!!!!!!!!!!

 6. cac can dedi ki:

  ben organik bal yemek. yediğimin ne olduğunu bilmek istiyorum diyen insanlara yardımcı olmak isterim

 7. s.doğan dedi ki:

  Sayın ERSEN’e
  piyasada 10TL/kg petekli bal satılıyor.Ham peteğin kg’ı 20TL
  bu nasıl oluyor?

 8. admin dedi ki:

  işte gerisini siz düşünün. Keşke herkes bu şekilde takip edip olayın farkına varabilse. Çok fazla şey yazmaya gerek yok. Ondan sonra mailler yağıyor.

 9. Yusuf Coşkun dedi ki:

  Arkadaşlar ben tamamen organik bal yemek istiyorum bana yardımcı olun lütfen

 10. abdullah dedi ki:

  vallahi bal dostları bu iş o kadar alengirliki.ben istanbul da bal pazarlayan biri olarak bu işin içinden çıkamadımsa kaldıkı nıhaı tüketici çıksın.damak tadına güvenmeyin öyle bal denen icat varki balın taa kendisi dersiniz tat sa tat tabiri caizse boğaz yakan ama içinde bir gram bal yok.krıstalıze ye dönmüş balı tercih edin en doğrusu iyi bal krıstalıze olur.

 11. s.doğan dedi ki:

  ben bir üretici olarak,kristalize olmuş balın, kaliteli bal olduğunu kendi çocuklarıma anlatamıyorum’baba balın şekerlendi’diyorlar.Normal tüketiciye anlatma açısından hiç şansımız yok.

 12. ertuğrul dedi ki:

  kristalize olmuş balı tercih edin.Hakiki bal kristalize olur.Organik bal yemek isteyenlere yardımcı olurum.

 13. ertuğrul dedi ki:

  Vatandaş organik bal yemek istiyor fiyatını soruyor 30 Tl deyince bu sefer diyorki falan markette 12 Tl.Bende diyorumki git ozaman oradan al.Organik bal yemek istiyorsak birazcık cebimizi yakacak.Bende üreticiyim satmakta hiç zorluk çekmiyorum.Belli sayıda müşterim var sadece onlara üretiyorum.Organik bal yemek isteyenler muhakkak bildikleri güvendikleri bir üreticiden alsınlar.

 14. salih dedi ki:

  kalıtelı balın fiyatı yüksek olçak tabı amam bizim billetımız için önemlı olan balın fıyatı 600 tl maaş aln biri bir çita bal alsa en azı3 kilo90 tl yapıyor e bu adam nasıl bal alsında yesın kardeşim gidiyor marketten şekerlı balı alıyor10 tl ye bal yedığını zannedıyor vatandaşin halı ortada kımse kımseye kızmasın bu devırde isim çok önemlı hemde çok

 15. Gürsoy Dervişoğlu dedi ki:

  Selam herkese… Bende bal üreticisiyim…arkadaşlar türkiye şartlarında üç türlü müşteri profili var…
  1. Balın kalitesinden çok fiyatını düşünen kesim…onlar için kalite değil fiyat önemli…şekerli de olsa bal baldır..
  2. Kaliteli bal almak isteyipte maddi durumu müsade etmeyen kesim.. Onlar 10 kg ucuz bal almaktansa 3 kg kaliteli bal almayı uygun görürler…
  3. Kaliteden asla ödün vermeyenler…onlar için para önemli değildir… Yeterki bal kaliteli olsun…
  Bu durumları göze alırsak tek bir çeşit balla bütün müşteriye hitap edilmez…

 16. dadaş1967 dedi ki:

  ilgilenlere Bende 3 Ton bal var almak isteyenlere Toptan ve perakende de satılır arkadaşlar kiloda anlaşırız hakiki çiçek balı

 17. aslan dedi ki:

  Bir arkadaşıma bir vatandaş kaliteli bal bildiğin yer varmı diye sorar oda tanıdığım bir arkadaş var bir sorayım der benden 3kg balı alır ve kg nı 50tlden adama verir. aynı balı aynı adam iki hafta önce tadına baktığı halde 20tlye benden almamıştı.

 18. Rüknettin dedi ki:

  dadaş bende dadaşım ama antalya bölgesindeyim kalite ve fiyat konusunu açıklarmısın.

 19. Rüknettin dedi ki:

  kaliteli ballarırnzın pazarlamasını yapabilirim.
  pirdadas@hotmail.com

 20. sebahattin yokus dedi ki:

  Değerli arkadaşlar.ben Artvin ili şavşat ilçesinde arıcılık yapan biriyim..bu sene 30 tane arımdan 55 kg bal aldım..inanın ettiğim emeği harcadığım parayı kurtarmaz..kg ını 50 tl den satıyorum. herkes kendi malını över ama gerçektende önceki seneler benden bal alanların hepsi tekrar bal sipariş ediyorlar..şimdi adam manavda orda burda satıyor..reçel midir balmıdır belli değil..diyeceğim oki:kalite her zaman hakkını alır..50 tl bile adamlara pahalı gelmiyor..kaldıkı markalaşan kaçkarlı altın bal oda bu bölgelerde üretim yapıyor..reklamdan dolayı 450 gr balı:140 tl ye satıyor…oda kapış kapış satılıyor..

 21. sebahattin yokus dedi ki:

  KIsaca saf balı ben tutupta 10-15-20-30 gibi reçel paralarına komik fiyatlara vermek bana saçma geliyor…ve bu fiyata balını satanlarda yanlış yapmış oluyorlar diye düşünüyorum..yada aklıma bu ucuz ballar ile ilgili soru işaretleri geliyor..

 22. Çiçek Bal dedi ki:

  bende arıcıyım 150 arı kovanım var.Sivasda balın kilosunu liradan alındığını biliyor musunz?6.00 lira ama ordulu arkadaşlarımız sevinerek ballarını sattılar.Benimde 3.500kg cerçeve balım mevcutttur.Balıma güvendiğim için toptan alacak müşteri arıyorum.İsteyenlere kargo ile sipariş gönderebilirm.Telefon 0539 474 9080 Erkan AKYOL Ordu

 23. tahsin fethiyeli dedi ki:

  Yazık üretene, dağlarda gezene, gece gündüz uyumadan çicekten çiçeğe koşan arıya .Tenekesi 150-160 dalaman ve çevresinde arıcılarda… BURSADA marketlerde Çam balı değişik markalar dan yemek nasip oluyor son tüketiciye.

  Aradaki hesabi siz yapın sayın üretici arıcılar .Nezaman kendi paketleme ve pazarlama işini birleşip yaparsınız Ozaman yem olmaktan kurtulursunuz.

 24. jony dedi ki:

  Mrba. Ben elmir. Sirbistandan yaziom. Turkiyede yabanci ogrenci olarak okudum, Marmara universitesinde , Maliye Bolumu bitirdim ve Sirbistana dondum. Goruorum ki sizde bal fiyati cok yuksek, benim ulkemde daha dusuk. Benim bal ureticisi , kendi bal fabrikam var. Sizden birileri istiosa guzel bir is gerceklestirebiliriz. Saygilarimla Elmir

  e-mail: elmir_zx@hotmail.com
  phone: +382 65 445 45 10

 25. yavuz jack dedi ki:

  biz anzer balı aldık 4000 tl ye 7 kilo şimdi çok faydasını gördük herkese tafsiye ederim her derde deva şimdi yiyorum işte mükemmel tadıda var diğerlerine benzemior

 26. yusuf dedi ki:

  erzurum/tortum kırmalı köyü 2850m yüksek rakımlı ,binlerce çiçek türü olan yaylamızda ürettiğim, ayrıca besleme dönemi hariç( nisan 15 den mayıs 15 e kadar) kesinlikle şurup vermediğim ve holis,geven ,karayonca,kekik,dağ korungası,yonca, bal tulumu,ballı baba,ve daha adını bilmediğim vede sayamadığım yüzlerce çiçekten elde edilmiş 5 teneke süzme satılık balım var.balımın ,tv lerde ve internet sitelerinde çok fahiş fiyatlardan reklamı verilen ballardan daha değerli olduğundan eminim. çünkü baldan anlayanlar çol iyi bilirlerki balın değeri elde edilen çiçek türünün çokluğu ve rakım yüksekliğiyle doğru orantılıdır.alıcılara şifa olması dileklerimlr.

 27. yemek tarifi dedi ki:

  Gerçekten Güzel bir site olmuş.

 28. akilbek dedi ki:

  kyrgyzstan balin toplu satiyoruz.

 29. Bahtiyar dedi ki:

  Tacikistanda Pamir daglarinda uretilen bali toptan satiyorum.Ilgilenenler varsa bana yazin

 30. HÜSEYİN KOŞAK dedi ki:

  ARKADAŞLAR ONU BUNU BİLMEM HAKİKİ KESTANE BALI BENDE ORDUNUN TEPELERİNDEKİ KESTANE AGACLARININ SAF BALI MUAYER FİYATI DA 50 TL DİR TÜRKİYENIN HER YERİNE GÖNDERİLİR İLAÇ İLAÇ ARKADAŞ HERDERDE DEVA ALLAHIN İZNİYLE

 31. AKIN dedi ki:

  HAKİKİ KARS YAYLA ÇİÇEK BALI YEMEK İSTEYENLER DUYRULUR BALIMIZ TAMAMEN DOĞADAN.KATKISIZDIR İSTEYEN FECEDEKİ RESİMLERE BAKABİLİR DOĞA HARIKASI BİR YER BÖLGEMİZ.

 32. tuncay dedi ki:

  ya arkadas nasıl bir yorumdur o öle adamlar balına güveniyo ki internette milyonlara hitab ediyo ama ben seni görmedim hiç yok ordu balı ilaçmış falan ilaçsa o zaman eczanelere pazarlayın..neyse ben böyle kaliteli ürünleri halka sundukları için ASYA balı tebrik ederim saygılar..

 33. turan dedi ki:

  selamu aleyküm arkadaşlar bukadar güzel imganlar sunulmuşki
  biz insallara ama bunların hala deyerini bilemiyoruz
  bende trabzun sürmene yoresinde 20 yıla yakın arıcılıkla uraşıyorum aıcılık bende bir kanser hastalı gibin birşey olmuş
  olum anam babam eşim dotum alıyceniz dünyamonlarla birlikte
  bir işi yapıyorsanız tam hakkını verin yada oişe hic girip hayvanları vuzuluyere telefetmeyin
  eyerki sen balzamanı arıdan olna balı alıp paraya cevirim gerisi nolursa olsun aman dersen sen buişi yapamassın
  kışa girince hic arın kalmaz
  bende bal üretiyom kestane yaban gülü cifin ve likarba karışımı ve ben kara kovan balını 150 teleye sattım fenni kovan balını 50 teleye satıyım ve buyıl elimde kendime yiyecek bal bırakamadım muşterilerime başkarından bal alıp verdim demek istedim yaptın işin hakkını ver oda sana karşılını vazlasıyla verecek buna eminim
  amaasla hilleyle hurdayla dala varayla uraşmayın
  rıskın neyse ona şükretcen
  benim bile hala eksiklerim var bilmemek ayıp deyil örenmemek ayıptır bilmedini sor örenki hem bilgin artsın hemde gelirin
  bugün aılarımı actım şükrolsun cok güzel yavru atmışlar
  ama 2010 aldım balın 2ki katını buzamana kadar onlara harcadım 2011yılı butun arıcılara hayırlı ve bol kazanclı
  biryıl gecirmelerini dilerim
  adresim trabzun sürmene küçükdere konak köyü can arıcılık
  benden birkareş tafsiyesi boğazınızdan kesin arınıza yedirin onlara gözünüz gibin bakın

 34. erman dedi ki:

  hakiki kestane balı bulunuz türkiyenın her yerıne sipariş alınır…şu anada elimde 8 senelik nımunelik kestane balı var kritallenme die bişey gerçekleşmedi…

 35. daimi turan dedi ki:

  slm bütün üretıcıye ve tüketıcıye balınız güvenlı ınsanlardan alın ben gendım arıcılık yapıyorum tuncelı pülümür dere köyünde balımız kalıtelı ve orkanıktır

 36. murat yıldırım dedi ki:

  elimde 80 teneke pürem balı var . 27 kiloluk tenekede.

 37. celal balcı dedi ki:

  bende 1 ton bal var ama alıcısıni bulamiyorum bana nasıl yardımci olabilırsınız

 38. Bulent Yilmaz dedi ki:

  Merhaba,

  Ben bir omurilik felclisiyim. Gogsumden asagisi felc oldugu icin surekli idrar yollari enfeksiyonuyla bogusuyorum. antibiyotik kullanmaktan bobreklerim neredeyse iflas edecek. Konustugum bir doktor gercekten saf ilacsiz balin enfeksiyonlari onlemede faydasini gorecegimi soyledi. Gecenlerde memleketim Trabzon un Of ilcesinden bir kilo bal getirdi bir arkadasim. Ne yazikki tadi kokusu mukemmel bu bali ureten kisi cok az miktarda uretiyormus ve elinde baska bal kalmamis. Yureginde insanligini kaybetmemis, insaf izan sahibi bir ureticiden bol cicekli yaylalardan uretilmis bal satin almak istiyorum. Istanbulda oturuyorum gercekten elinde ilacsiz oyunsuz hakiki cicek bali olan saygideger bir uretici varsa lutfen bana ulassin. Gerci oyle cok miktarda degil 3-5 kilo kadar siparis verecegim eger mumkunse tabiki. su adrese mail atabilirsiniz. yilmazbulent@gmail.com tesekkur ederim.

 39. enginay dedi ki:

  arkadaşlar gerçek balın fiatı üreticide : karakovan 40 tl ile 80 tl arasında değişir.çerçeve bal kg:25 tl den başlar 40 tl ye kadar değişir. süzme bal da petek ten olduğu için 25 tl den başlar . yer zaman ve hasat olarak ta fiatı değişir.kilosu 10 tl olan ballarda illaki hile vardır. yok diyen yalan söyler. kimse kimseyi kandırmasın .biz % 100 organik ten yanayız . her türlü gıda labaratuarında analiz e açığız. cesareti olan varsa benim balım gerçek diyen buyursun analiz e. ama rafta sattığı mal üzerinden 🙂 ahada benim balım demeden . buda cesaret işi adamın karizmasını çizerler :)isteyene numune gönderirim

 40. esra dedi ki:

  merhabalar ben babam için getirtmiştim kara baldenilliyormuş
  hastalıklara çok iyi geliyormuş babam rahatsızdı kanserdi ama malesef
  hiç bir işe yaramadı babamı kaybetik ama bir umutu bizim için
  600 milyon eskiparayla 600 tl verdik 1 kilosuna ne tahlıl ne birşey yaptırdık acımz oldu için
  bu yuzden artık bal konusu inanmiyorum keşke şifa olsaydıda tavsiye etseydim ama kendiniz
  üretmedikçe hiç birşeyden emin olamıyoruz malesef..saygılar herkese

 41. admin dedi ki:

  Adınıza üzüldüm Esra hanım. Allah rahmet eylesin. Yani kabahati direk bala bulmamak yanlış olur. Çünkü bu bal bıcak değil ki birden şifa olsun. Zaman ile sürekli yersiniz vucudunuzu güçlendirmiş olursunuz. Ayrıca şöyle bir söz var “kırk yıl siz vucudunuza bakın, kırk yıl sonra o vucud size baksın” bu da buna benziyor.

 42. ali trakyali dedi ki:

  slm.arkadaslar bende aricilik yapiyorum ama kendime kadar zor bal aliyorum.kesinlikle besleme yapmiyorum.nasil oluyor yukaridaki arkadaslar tonlarca bal uretiyorlar ve katkisiz dogal,saf bal oluyor merak ediyorum.kimse kimseyi kandirmasin.

 43. tarık becergen dedi ki:

  ülkemizde bir çok şerefsiz üretici varken hakiki balı biraz zor yeriz

Yorum Yaz